מדע ההתנהגות - מסלול ערב B.A

מערכות מידע ניהוליות B.A

אופטומטריה B.OPTOM

רב תחומי B.A מסלול קרימינולוגיה ואכיפת החוק

המכללה האקדמית צפת גאה להוביל את בוגריה להשתלב בבטחה בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים, 
אודות למסלולי לימוד מעשיים ומרתקים במקצועות המבוקשים והמשמעותיים ביותר. 
עכשיו, תורכם. ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה בעיצומה.

האופטומטריה ומדעי הראיה נמצאים עתה בחזית המחקר של מדעי המוח והראיה, והתחום התקבל בעולם כחלק מהמהפכה העולמית בחקר המוח, לאור ההבנה שמערכת הראייה הינה אמצעי קליטת המידע המרכזי של בני האדם.

נכון להיום, קיים מחסור בכוח אדם מיומן ומקצועי בתחום. בוגרי התכנית צפויים להשתלב תעסוקתית במהרה במוסדות הרפואיים, במרפאות עיניים ציבוריות של קופות החולים, ובעיקר בבתי החולים במחלקות העיניים. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בקליניקות פרטיות ובחנויות האופטומטריה.

בנוסף, בארץ פועלות עשרות חברות סטרטאפ העוסקות בתחום העיניים והראייה, המשוועות לכול אדם קליני מיומן.

לימודי המשך – בוגרי התכנית יוכלו להמשיך בלימודים לקראת תארים מתקדמים במדעי הראייה, כמו תואר מוסמך באופטומטריה ותואר שלישי בחקר הראיה.

תכנית הלימודים במכללה האקדמית צפת מבטאת את קידמת הידע וההתפתחות המקצועית של המקצוע, ממוקדת במיומנויות למידה במאה ה-21, ובו בזמן רלוונטית להקשר המקומי ולצרכים הבריאותיים של האוכלוסייה.

בתכנית ילמדו בין השאר אופטומטריסטים עתירי ניסיון, מהארץ ומחו"ל, רופאים אופתלמולוגים מומחים ומדענים מתחום חקר הראייה.

*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

לימודי מערכות מידע ניהוליות מספקים את הכלים להשתלב בתעשיית ההייטק הנחשקת ולסלול את הדרך לקריירה נוצצת, מאתגרת ומעניינת במיוחד.

בוגרי התוכנית לתואר ראשון במערכות מידע יכולים להיות מועסקים בתחומי: פיתוח תוכנה, ניתוח נתונים, ניתוח מערכות, הטמעה ותמיכה במערכות מידע בארגון, ומומחי עיצוב חווית המשתמש. ובנוסף להיות יזמים, או לעבוד במיזמים טכנולוגיים. העבודה היא בארגונים מסוגים שונים: חברות רב-לאומיות העוסקות בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות, חברות מקומיות המספקות שרותי פיתוח ותמיכה, ארגונים גדולים וקטנים לפיתוח ותמיכה במחשוב הארגוני, וחברות הזנק. במכללה יש מרכז קריירה שעומד בקשר עם גופים בתעשייה.

התוכנית, שנעשית בשיתוף ומעורבות של חברות בתחום טכנולוגיות המידע, נועדה להכשיר את הלומדים להשתלבות בתעשיית טכנולוגיות המודע הישראלית. הצלחה בתוכנית, כמו גם העבודה בתחום טכנולוגיות המידע, מחייבת כישורים ומיומנויות בתחומי הטכנולוגיה, החשיבה הלוגית והמתודולוגית, יכולת תכנות וניתוח מערכות. 

כל אחד מאתנו תוהה מדי פעם: מה מניע את האנשים? מה עומד מאחורי ההחלטות והמעשים שלהם? הבנת מנגנונים אלה מאפשרת להשפיע על האנשים ולהעצים אותם. לימודי מדעי ההתנהגות משלבים תחומי ידע מרכזיים במדעי החברה, ביניהם פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה.

השילוב של תחומים אלה מספק ידע רב על נפש האדם, על התפתחות האדם כפרט וכיצור חברתי, על התנהגות נורמטיבית ובלתי נורמטיבית, ועל החברה שבה אנו חיים. במכללה האקדמית צפת הסטודנטים מייצגים מגוון של תרבויות בחברה הישראלית, והדבר מאפשר לימוד חי של נושאים הקשורים להבדלים תרבותיים ויחסים בין קבוצות.

בחוג למדעי ההתנהגות שמים דגש מיוחד על ביקורת ועל עשייה חברתית, והם נכללים בקורסים של התנסות אישית ביחסים בין-אישיים ובין-קבוצתיים, ועל עבודה בשדה עם אוכלוסיות מיוחדות. הלימודים מורכבים משיעורים פרונטאליים בכיתות קטנות, סמינרים וסדנאות. בחוג מלמדים מרצים מעולים מתחומי ידע שונים של מדעי ההתנהגות, שדואגים להעניק יחס אישי לסטודנטים.

בוגרי המסלול משתלבים בארגונים ממלכתיים ופרטיים, במשאבי אנוש, בהדרכה והנחייה במגוון תפקידים שדורשים הבנה נרחבת בתחום מדעי ההתנהגות, כגון:

עבודה בתפקידי ביצוע וניהול בעמותות חברה אזרחית ובארגונים במגזר הציבורי

תפקידים פרה-מקצועיים בשירותי בריאות, בריאות הנפש ובחינוך פורמלי והבלתי פורמלי

שילוב בחברות היי-טק בפיתוח חוויות משתמש, שיווק ובמכירות

תכנון וניהול פרויקטים במחלקות משאבי אנוש וכדומה במגזר העסקי

התואר ללימודים רב-תחומיים מספק הזדמנות לרכוש השכלה אקדמית רחבה יחד עם האפשרות להרחיב בתחומי עניין לפי בחירת הסטודנטים.

התואר מתאים להמשך לימודים אקדמיים לתואר שני ולימודי תעודה שונים. חשיפה לתחומי לימוד שונים המאפשרים לסטודנטים להעשיר עצמם במגוון נושאים.

כמעט שכחנו.
עדיין לא סיפרנו לכם על:

אפשרות למעונות סטודנטים בעלות הוגנת וזכאות למלגות!

כמעט שכחנו.
עדיין לא סיפרנו לכם על:

אפשרות למעונות סטודנטים בשכירות הוגנת וזכאות למלגות!

כבר מוכנים
לצעד הראשון בקריירה?

בחרו את המקצועות המבוקשים, השאירו פרטים ונחזור בהקדם.

במה אתם מתעניינים? (אפשר לסמן יותר מאחד)

 בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על פרסומים ועדכוניםמהמכללה האקדמית צפת באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

כבר מוכנים
לצעד הראשון בקריירה?

השאירו פרטים ויועץ לימודים
כבר יתקשר

במה אתם מתעניינים? (אפשר לסמן יותר מאחד)

 בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על פרסומים ועדכונים
מהמכללה האקדמית צפת באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. 
ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.